Babë e bir arrestohen në Roskovec, Policia u gjen në shtëpi “boçe” dhe fidanë hashashi

Advertisement

Ylli dhe Mikel Shurdha, babë e birë janë arrestuar nga Policia në Roskovec pasi në shtëpinë e tyre është gjetur drogë dhe disa fidanë hashashi. Nga kontrolli i ushtruar nga uniformat blu, është gjetur 2.3 kg hashash dhe disa bidona të prerë me fidanë gati për kultivim.

Bazuar në informacionet e siguruara në rrugë policore, strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier bënë të mundur finalizimin me sukses të operacionit policor të koduar “Kuman”. Në kuadër të këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë shtetasit Ylli Shurdha, 60 vjeç dhe Mikel Shurdha, 34 vjeç (babë e bir), banues në Kuman, Roskovec.

Advertisement

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në territorin e banesës së tyre, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2.3 kg lëndë narkotike cannabis sativa dhe fidanë të dyshuar cannabis sativa. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Advertisement
143
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com