Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale, emrat e njohur

Në fundjavën që lamë pas, Enkelejd Alibeaj prezantoi në Mallakastër Agron Kapllanin për kandidat në zgjedhjet…

Taulant Balla në përgjimet e Elbasanit? Meta “kyç” gojën: Këtu jemi për…

Kreu i PL-së, Ilir Meta është pyetur edhe për lakimin e emrit të kreut të grupit…

28 Nëntori, Berisha u drejtohet ndjekësve në TikTok: Sot është festa e gjithë shqiptarëve, por…

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha i është drejtuar TikTokut, aty ku ka edhe ndjekësit më…

Vrasja e Vajdin Lames e Klodian Saliut, zbardhet kërkesa më e fundit e avokatëve të 6 të akuzuarve për dëshmitarin

Gjatë seancës së sotme, ndaj gjashtë të pandehurve të dyshuarve për vrasjet e Klodian Saliut dhe…

Merr mandatin e Boçit, reagon Qani Xhafa: E rëndësishme të fitojë Luçiano! S’kapëm qiellin me dorë.

Kandidatimi i Luçiano Boçit për Elbasanin do të lërë një vend të lirë për deputet në…

Rama nga Shkupi: Putini synon gjunjëzimin e Perëndimit

Qeveria shqiptare dhe ajo e Maqedonisë së Veriut po mbajnë këtë të hënë në Shkup një…

Mbledhja mes dy qeverive/ Ministri Çuçi zbulon marrëveshjet me RMV: Do të hapet pika doganore me një ndalesë!

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi i pranishëm në mbledhjen mes qeverisë së Shqipërisë dhe Maqedonisë së…

Buxheti 2023, rritje page për mësuesit, mjekët e ushtarakët, Erion Veliaj paralajmëron ndryshimin e madh për Tiranën

Mjekët, mësuesit dhe ushtarakë do të përfitojnë sërish në 2023-shin rritje page. Qeveria do t’i qëndrojë…

Deputet dhe nënkryetar i PD-së, ky është emri i njohur që garon në primare për Bashkinë e Elbasanit

Luçiano Boçi, deputet dhe nënkryetar i PD-së së drejtuar nga Sali Berisha, ka shpallur sot kandidaturën…

Kovacevski në mbledhjen e dy qeverive: Të ecim bashkë drejt BE, synojmë që gjuha e RMV të ngrihet në nivel europian

Kryeministri maqedonas Dimitar Kovacevski ka hapur mbledhjen e dy qeverive të Shqipërisë dhe RMV që po…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com