Porti i Durrësit/ Nis shitja pa ndërtim, 110 mijë euro një garsionere

Ndërsa gjithçka është ende në letër për projektin e transformimit të Portit të Durrësit, shitja e…

E rëndë/ Serbët mbajtën peng për 17 ditë trupin e shqiptarit, donin të mbulonin dhunën

Shteti serb ka lejuar tërheqjen e trupit të 28-vjeçarit nga Kosova, Arben Zymberi, 17 ditë pasi…

Romët dogjën biznese, bastisën kafenetë dhe rrahën qytetarët

Atika perëndimore është një fushë beteje – Shqetësim për thirrjen përmes TikTok për një tubim në…

Nikoll Lesi: Ja kush qendron pas grushtit ndaj Berishës, mos u merrni kot me Ramën

Nga Nikoll Lesi Ajo që ndodhi dje me Berishën është kriminale dhe e patolerueshme. Dhe realisht…

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan sot ka pësuar një rritje të lehtë. Në tregun e këmbimit valutor një dollar…

Sot 32 vite nga Lëvizja Studentore që ndryshoi historinë e Shqipërisë

Sot është datë e rëndësishsme për vendin, 8 dhjetori Dita Kombëtare e Rinisë ku shënohen 32…

Gjermani: Në paraburgim 8 anëtarë të organizatës “Qytetarët e Rajhut”

Berlini në gatishmëri – Anëtarët e një lëvizjeje ekstremiste donin të depërtonin në Bundestagun gjerman Tetë…

Zbërthehet kompjuteri i Klodian Zotos, dalin emrat e Ahmetajt dhe Gjiknurit, dokumente për avazion fiskal, jo korrupsion

SPAK ka sekuestruar të dhëna nga tre kompjuterat dhe telefoni i sekuestruar i Klodian Zotos për…

Tjetërsimi i pronave në Dhërmi, Gjykata e Lartë kthen në “arrest shtepie” biznesmenin Helidon Gjikoka

Gjykata e Lartë, përmes një vendimi të pak ditëve më parë ka urdhëruar Policinë e Vlorës…

Basha vizitë në Washington, takohet me Presidentin e Institutit Ndërkombëtar Republikan

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Lulzim Basha bën të ditur takimin e zhvilluar…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com