Meta tallet me deputetin: Ju uroj një pasdite të qetë me këtë thënie frymëzuese

Kreu i Shtetit ka publikuar në facebook momentin kur në Kuvend foli deputeti Selami Jenisheri. Ai…

Kush e tradhtoi dhe kush i qëndroi besnik Ilir Metës në Kuvend?

Artur Roshi, Lefter Maliqi, Suzana Topi, Fatjona Dhimtri dhe Adriatik Alimadhi. Mësohet se abstenim ka votuar…

Edi Rama kryqëzon Metën: Shqipëria nuk mund të mbajë më në kurriz

Kryeministri Edi Rama, për herë të parë në Kuvend kur diskutohet një çështje e rëndësishme siç…

Për herë të parë në historinë e Shqipërisë, nëse socialistët sigurojnë votat sot, Ilir Meta shkarkohet

Kuvendi i Shqipërisë do të mbajë sot, më 9 qershor 2021, seancën e jashtëzakonshme për shkarkimin…

Komisioni Hetimor miraton raportin final dhe ia dërgon Kuvendit: Të shkarkohet Ilir Meta

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidenti Ilir Meta sapo ka miratuar raportin final dhe do t’ia…

Meta refuzoi të shkojë në Komision/ Kuvendi vijon hetimet për shkeljet e presidentit  

Është mbledhur sërish sot Komisioni Hetimor për hetimin e shkeljeve kushtetuese të pretenduara nga presidenti Ilir…

Meta refuzon të dëshmojë komisionin hetimor/ Ja shkresa që i dërgoi Parlamentit

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar që të dëshmojë në komisionin hetimor parlamentar. Këtë kreu i shtetit…

Mblidhet komisioni hetimor për Metën/ Paraqiten deklaratat e Presidentit në pamjet filmike

Komisioni hetimor për hetimin e shkeljeve kushtetuese nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë nisi sot mbledhjen…

Komisioni hetimor për Metën/ Miratohet plani paraprak

Komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta nisi të shtunën punën, me kosntituimin e tij dhe…

Zëri i Amerikës: Ja pse PS po nxiton me nismën për shkarkimin e Ilir Metës

Në Shqipëri, Komisioni i Ligjeve nisi sot shqyrtimin e kërkesës së një grupi deputetësh socialistë për…