Shtirej si zjarrfikës vullnetar, por i vinte flakën vendit, arrestohet 43-vjeçari

Advertisement

Drejtuesi i një autobusi të qytetit, i cili shtirej si zjarrfikës vullnetar, thuhet se është 43-vjeçari që u arrestua dje, për zjarrvënie të qëllimshme në Kryoneri (Greqi).

Ndërsa ai me sa duket po ndihmonte për të shuar zjarrin, vatra të reja u gjetën papritur pas tij.

Në fakt, menjëherë më pas, ai nxitoi te vatrat që i kishte ndezur vetë dhe shtirej sik ur i fikte.

Advertisement

Por e gjithë skema u zbulua dhe policia i vuri prangat.

I ndaluari po ndiqet penalisht për shkaktimin e zjarrit në pyll. Për më tepër, ndjekja penale kundër tij përfshin akuzat për posedim të drogës.

Ngjarja ka shokuar opinionin publik dhe ende nuk dihet qëllimi pse ai ndizte zjarret.

Advertisement
147
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com