Rënie e lehtë e temperaturave, ky është parashikimi i motit për sot

Advertisement
Ditën e sotme vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16°C në 29°C, në zonat e ulëta nga 22°C në 36°C dhe në zonat bregdetare nga 28°C në 37°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3 ballë.

Advertisement

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm dhe të nxehtë. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 19°C në 34°C dhe në zonat e ulëta nga 22°C në 37°C.

Advertisement
121
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com