Parashikimi i motit/ Fundjava vjen me diell dhe rritje temperaturash

Advertisement

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm në gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 1°C në 15°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 19°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 20°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor – Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 1-2 ballë.

Advertisement

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 02°C në 08°C dhe në zonat e ulëta nga 05°C në 14°C.

Advertisement
95