Mbi 4 milionë viktima nga Covid-19 në botë, SHBA kryeson renditjen e vendeve

Advertisement

Numri i viktimave nga COVID-19 në botë ka shkuar në 4 milion e 548 mijë e 707.Sipas të dhenave të fundit 219 milionë e 448 mijë e 430 persona janë infektuar deri tani me COVID-19 në botë sipas kësaj faqeje, ndërsa 196 milionë e 272 mijë e 865 janë shëruar nga ai.Amerika ka numrin më të madh të infektimeve dhe rasteve viktimave nga COVID-19. Amerika ka regjistruar mbi 40 milionë raste të infektuara dhe mbi 659 mijë viktima.Përkundër që shumë shtete kanë vaksinuar një numër të madh të popullsisë, numri i të infektuarve dhe viktimave vazhdon të jetë i lartë edhe më tej.

Advertisement

Advertisement
316