Lajmi fundit/ Tërmet i fortë në këtë vend, ja epiqendra dhe magnituda

Advertisement

Një tjetër tërmet ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm. Raportohet se lëkundja ka qenë me magnitudë 4 të shkallës Rihter u regjistrua në Thebes, afër Thivës.

Lëkundja u ndie deri në Athinë e cila ndodhet 70 kilometër larg epiqendrës së tërmetit.

Advertisement

Nuk raportohet për dëme nga ky tërmet i orëve të para të mëngjesit.

Advertisement
401