LAJM I FUNDIT/ Kishin përshtatur TV për të bërë telefonata, zbulohen dy pajisje në burgun e Peqinit dhe të Burrelit

Advertisement

Në burgjet e Sigurisë së lartë ditën e djeshme ka pasur aksion për gjetjen e sendeve të paligjshme. Gjatë kontrolleve janë zbuluar në dy qeli, përkatësisht në burgun e Peqinit dhe të Burrelit dy pajisje që dyshohet se përdoreshin për komunikim.

Advertisement

Mësohet se këto pajisje janë sekuestruar.

Bëhet fjalë për televizorë të përshtatur me dekoder të veçantë për të bërë telefonata nga burgu.

Advertisement
66

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *