Joe Biden nominon ambasadorin Donald Lu për postin e rëndesishme 

Advertisement

Presidenti i SHBA, Joe biden ka nominuar ish ambasadorin amerikan në Shqipëri, Donald Lu, për një post mjaft të rëndësishëm.

Lu është nominuar si ndihmës sekretari i Shtetit për Çështjet e Azisë Jugore dhe Qendrore.

Donald Lu, që prej vitit 2018, është ambasador në Republikën e Kirgistan. Ai ka patur poste në Indi, Azerbajxhan, Gjeorgji dhe Pakistan.

Advertisement

Lu zotëron disa gjuhë të huaja, mes tyre shqip, rusisht, azerbajxhanisht, gjeorgjisht, hindisht dhe urdu.

Advertisement
209
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com