Iu vu tritoli në makinë, del emri, ja kujt Polici i përkiste automjeti

Advertisement

Një shpërthim me tritol tronditi mëngjesin e sotëm Durrësin, ndërsa u raportua se makina ku u vendos lënda plasëse ishte e një efektivi policie.

Bëhet me dije se makina ishte në pronësi të Lulëzim Kastratit, i cili ishte dhe i plotfuqishmi i lagjes 17 në qytetin bregdetar.

Për fat të mirë nga shpërthimi janë regjistruar vetëm dëme materiale, ndërsa uniformat blu kanë shoqëruar disa persona në polici, që dyshohen se mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Advertisement
284