Greqia s’hap kufirin me Shqipërinë, por rrit kuotën në 1500 persona

Advertisement

Greqia ka njoftuar lehtësimin e masave të rregullave në pikën kufitare me Shqipërinë.

Duke nisur që nga data 15 qershor, numri i shtetasve shqiptarë që do të hyjnë drejt territorit grek do të shkojë deri në 1500 persona.

Autoritetet greke pak ditë më parë shtynë vendimin për hapjen e kufirit me Shqipërinë, deri më 14 qershor, duke lejuar kalimin e vetëm të 400 personave në pikën kufitare të Kakavijës dhe 400 personave në doganën e Kapshticës.

Advertisement
Advertisement
168
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com