“Ferguson, kjo është për ty”. Cristiano Ronaldo letër të hapur për rikthimin te Manchester United

Advertisement

Cristiano Ronaldo është rikthyer tashmë në Manchester pas 12 vitesh.

Pesë herë fituesi i topit të artë, ka dedikuar një letër të hapur për marrjen e këtij vendimi. Ai thotë se të gjithë e dinë dashurinë e tij të madhe për United, ndërsa rikthimin e cilëson si një ëndërr të bërë realitet. “U ktheva atje ku e kam vendin”, thotë ndër të tjera ylli portugez.

Ai gjithashtu jep dhe një mesazh për trajnerin e tij të preferuar, të cilin e konsideron si baba, Sir Alex Ferguson. Ai i drejtohet ish teknikut me fjalët: Sir Alex, kjo është për ju.

Postimi i Ronaldos:

Të gjithë ata që më njohin, e dinë për dashurinë time të madhe për Manchester United. Vitet që kam kaluar në këtë klub ku absolutisht mahnitëse dhe rruga që kemi bërë së bashku është shkruar me shkronja ari në historinë e këtij klubi të madh dhe të mahnitshëm.

Unë nuk mund të filloj as t ‘ i shpjegoj ndjenjat e mia tani, pasi shoh rikthimin tim në Old Trafford të shpallur në mbarë botën. Është si një ëndërr e bërë realitet, pas gjithë kohërave që u ktheva të luaja kundër Man. Të bashkuar, madje edhe si kundërshtar, që gjithmonë të ketë ndjerë kaq dashuri dhe respekt nga mbështetësit në tribunë. Kjo është absolutisht 100 % gjërat që ëndërrojnë!
Liga ime e parë në vend, Kupa ime e parë, thirrja ime e parë në Kombëtaren Portugeze, Liga ime e parë e Kampionëve, Topi im i parë i artë, ata të gjithë kanë lindur nga kjo lidhje e veçantë mes meje dhe Djajve të Kuq. Historia është shkruar në të kaluarën dhe historia do të shkruhet edhe një herë! Ju keni fjalën time!

Advertisement

Unë jam këtu!

U ktheva aty ku e kam vendin!

Le ta realizojmë edhe një herë!

PS – Sir Alex, kjo është për ju…

Advertisement
374