E rëndë/ 23-vjeçari pickohet nga akrepi teksa pushonte me familjen në Vlorë

Advertisement

Një 23-vjeçar është pickuar nga akrepi teksa ishte duke pushuar me familjen e tij në Karaburun të Vlorës.

Për pasojë është dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite ku shtetasi me iniciale E.D ka qenë së bashku me familjen.

Teksa ishte duke u larë në plazhin “Shën Vasil” ai është pickuar në krah nga akrepi dhe është transportuar në urgjencë me mjet policie. 23-vjeçari pas marrjes së ndihmës mjekësore ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

Advertisement
Advertisement
180