Diell dhe ftohtë, njihuni me parashikimin e motit

Advertisement

Ditën e sotme vendi ynë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin. Në zonat e thella malore pritet edhe reshje të izoluara dëbore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -7°C në 00°C, në zonat e ulëta nga 03ºC në 07°C dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 09°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 6 ballë.

Advertisement

Po ashtu, edhe Kosova do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -6°C në -2°C dhe në zonat e ulëta nga -3°C në 01°C.

Advertisement
141