Ia mbathi nga drejtësia, Vetingu kallëzon prokurorin Nezir Gjoka për fshehje pasurie, daja i gjyqtares Etleva Deda përfundon për hetim nga Durrësi në Tiranë

Një dosje penale voluminoze, për llogari të të ish-prokurorit të Apelit Tiranë, Nezir Gjoka, është transferuar…

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut Jo pak herë…

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut Jo pak herë…

Gjykata e Lartë nxjer “lakuriq”,Suela Dashin,mori vendim në ”Intimitet” dhe zbulon planin e kompromentimit të saj me prokurorin

Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë, ka shpartalluar një seri vendimesh duke u kthyer në një…

Shkëmbim “QOKASH” Prokurori Astrit Halilaj i pushon Proçedimin penal nr 2124 viti 2018 “Hipopotami” Roland Ilia e gjykon dhe e favorizon në “KPK”

Prokurori i Shkodrës, Astrit Halilaj do të përballet të martën më 28 qershor me Komisionin e…

INVESTIGIMI/ Vajza e Brunilda Bekteshit, shkollim 9 mijë € në vit, ja mashtrimet e komisioneres së “Vettingut” para SPAK-ut

Në një kohë kur SPAK, po mer një e nga një të pandehur anëtarë të KPA-së…

Gjyqtari i Bashkim Ulajt liron nga burgu Burim Durakun, i akuzuar për vrasjen makabre të grekes Artemis Vasilopou

Skandal në Gjykatën e Kukësit. Gjyqtari Sami Ujkashi, i njohur edhe si vegla e oligarkut Bashkim…

Gjyqtari matrapaz Laurent Fuçia liroi mafiozin e pronave në Dhërmi Helidon Gjikoka/ Është sëmurë, ka nevoj të kurohet, dhe të bëj plazh në hotelin e vjedhur

Bëhet fjalë për një çështje penale që ishte në hetim e sipër nga prokuroria e Tiranës…

Skandal: Ja si e kaloi vetingun gjyqtari Enkel Peza nëpërmjet trafikantit Arian Xhihani /Përdori mashën e tij të pandehurën Etleda Çiftja

Kryetari i gjykatës Vlorë, Enkel Peza, ka kaluar vetingun në kuadër të detyrës  si ndihmësligjor pranë…

E para gjyqtare e shkarkuar që po hetohet nga “SPAK”/ Gjyqtarja e Apelit Vlorë Klodiana Gjyzari fshehu pasurinë

Në vendimin e Komisioni të Pavarur të Kualifikimit me Nr. 294 Akti, dhe Nr. 340 Vendimi…