VIDEO/ Mbape bën të ëndërrojnë tifozët e Realit, shfaqet në Madrid së bashku me shokun e skuadrës te PSG-ja

Kilian Mbape është emri kryesor i merkatos së Realit, me “Los Blancos” që po përpiqen me…

U rikthye në fushë pas tragjedisë, Ronaldo i dedikon golin djalit të tij të porsalindur që humbi jetën! Ja gjesti i yllit portugez

Cristiano Ronaldo është lojtari i katërt në historinë e Premier League që shënon 100 gola për…

Armand Duka i tmerruar nga humbja në Tiranë, kërkon të ulë delegatët e Kryeqytetit në Asamblenë e FSHF

Ndonëse ka njëzet vite në krye të futbollit shqiptar, pesë mandate të fituara dhe kandidat për…

Juventusi ua tregon derën Arthurit dhe Ramsey

Në shtëpinë e Juventusit po mendojnë si të lehtësojnë disi shpenzimet. Sipas mediave italiane, drejtuesit kanë…

Skandali i rrogave/ Olsi Rama ia kalon dhe Gaz Demit te Partizani, zbulohet edhe sa përfitojnë Daja e Alban Hoxha

Nesër luhet derbi i kryeqytetit, Partizani pret Tiranën në stadiumin “Air Albania”. Ditën e sotme, një…

Edi Reja paralajmëron personazhin e futbollit shqiptar: Armando Broja nuk do të jetë pjesë e grupit, nëse…

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, ka lëshuar një paralajmërim të qartë se personazhi i momentit…

“Mbreti” shqiptar vazhdon të jetë i pamposhtur/ Dëshira e Markut dhe e shqiptarëve do të bëhet realitet vitin e ardhshëm, ky postim i tregon të gjitha

Florian Marku mbylli një vit shumë të sukseshëm në arenën e boksit botëror. “Mbreti” shqiptar vazhdon…

Klubet kërcënojnë Kupën e Kombeve të Afrikës: Nuk do t’i lëmë lojtarët

Sikur të mos mjaftonin zërat për një anulim të mundshëm të turneut, një stuhi e re…

Newcastle përgatit listën e transferimeve, tre emra “Big” shënohen nga sheikët

Newcastle nuk ndodhet aspak në një pozicion të mirë në tabelën e Premier League. Sheikët e…

Projektohet rikthimi i Ronaldos në Real Madrid

Ardhja e trajnerit gjerman Ralf Rangnick në pankinën e Manchester United ka ndryshuar situatën e portugezit…