Kryeministri shqiptar E. Rama, me “Ballkanin e hapur”i futi thikë pas shpinë Kosovës dhe “vëllait” të vogël, siç e quante Albin Kurtin..!?

Po e filloj shkrimin me një thënie«: Kryeministri i Shqipërisë Edvin Kristaq Rama me socialistët e…

Disa fshatra të Gjakovës pa ujë për shkak të një defekti

KRU “Gjakova” ka njoftuar se si pasojë e një defekti në një gyp, disa fshatra të…

Kryebashkiaku i Prishtinës rrëfen vështirësitë e jetës në Londër dhe tregon punët e vështira që ka bërë dhe sakrifica e madhe që bëri babai i tij: Kam larë enë dhe…

Kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama, ka rrëfyer në një intervistë para zgjedhjeve për vështirësitë…

“Mik, shok”, Përparim Rama vlerëson me fjalët më të mira Albin Kurtin, nuk e përjashton koalicionin me Vetëvendosjen

Përparim Rama, kryetar i zgjedhur i Prishtinës thotë se ka pranuar telefonatën e urimit nga Arben…

Humbja e Vetëvendosjes në zgjedhje? Analistët zbulojnë arsyet: Nuk ishte një defekt i brendshëm por…

Lëvizja Vetëvendosje në pushtet, pësoi një goditje në raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetarë komunash.…

Keqtrajtoi nxënësen e tij, arrestohet mësuesi shqiptar

Policia njofton për arrestimin e një arsimtari nga Vitia, nën dyshimin për keqtrajtim të nxënëses së…

Ishte betuar si 3 vjeçar para bustit të Adem Jasharit/ Tashmë zyrtarisht ushtar i FSK

Petrit Behrami, dy ditë më parë u betua si ushtar i FSK-së. Këtë synim ai e…

Grabitje e armatosur në Kosovë, katër persona lidhin burrë e grua dhe marrin paratë dhe sende me vlerë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur të enjten mbrëma në Vitomiricë të Pejës. Rastin e ka…

Pengoi punimet e kuvendit, ish-deputeti shqiptar dënohet me 14 muaj burg

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Driton Çaushi u dënua me 1 vit e 2 muaj burgim me kusht…

Po mobilizoheshin per akte terroriste/ Arrestohen 5 shqiptarët

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), sot, Policia e Kosovës, përkatësisht, Drejtoria…