Mafia e mermerit Anesti Topi ‘kafshon’ malin e Gostenckës pa leje, mermeri në vilat e fshehura të ministrave, fitime milona euro në pronën e familjes Jaupi, blen policinë e Skraparit dhe drejtësinë

Që nga viti 2014, në Malin e Gostenckës në Skrapar, konsumohet një krim i përbindshëm mjedisor…

Fshehu apartamentin në Selitë, kallëzohet në SPAK për “Pastrim produktesh” gjyqtarja Blerta Çibuku (Marku)

Teksa gjyqtarja e Gjirokastrës Blerta Çibuku pritet të njihet nesër me vendimin e Komisionit të Pavarur…

Dosja / Njihuni me ‘Vandamin’ 60-vjeçar Arben Meçaj që ‘palosi’ 10 çuna të rinj me grusht dhe lopatën e picave te Bujtina e Diellit, eksperti i tërmeteve çoi Bashën drejt burgut, i lakuar si spiun me pseudonimin ‘Sqepari’

E njohim si inxhiner, ekspert rrugësh dhe tërmetesh, i përfolur si spiun me pseudonimin ‘Sqepari’ dhe…

Salillari 300 mijë ryshfet për t’i shpëtuar arrestimit, si u tërhoq urdhri i prangosjes për korrupsion, afera me tendera dhe ndërtim në zonën e mbrojtur

300 mijë euro ryshfet ka kushtuar tërheqja e një urdhri për arrestimin e oligarkut Pëllumb Salillari…

Sot korrupsioni u bë me TURP

Nga Elton Qyno Nami sot, polici e madhe tek Ushtaraku, RENEA, Operacionale e Tiranës dhe çdo…

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut Jo pak herë…

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut Jo pak herë…

Gjykata e Lartë nxjer “lakuriq”,Suela Dashin,mori vendim në ”Intimitet” dhe zbulon planin e kompromentimit të saj me prokurorin

Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë, ka shpartalluar një seri vendimesh duke u kthyer në një…

Ndau miliona euro me ushtarin e Talo Çelës, përfundon në SPAK pazarxhiu i Bledi Çuçit (Endri Mullai), pritet arrestimi për tendera korruptivë

Ka sinjale se së shpejti në Agjencinë e Blerjeve të Përqendruara në Ministrinë e Brendshme, mund…

Video/ Puthje e prekje në pavion, infermierja kapet mat me pacientin

Një video është bërë virale, ku një infermiere është kapur në momente intime ndërsa ishte në…