Mafia shqiptare dhe tentativa për rrëmbimin e ministrit të Drejtësisë/ Ndizet debati: A është bërë edhe Belgjika një ‘narko-shtet’?

Ministri belg i Drejtësisë Vincent Van Quickenborne është vënë nën mbrojtje të shtuar policore dhe tre…

‘Putin do marrë pjesë në ceremoni’/ Rusia konfirmon se do të aneksojë të premten rajonet e Ukrainës ku u mbajt referendumi

Rusia konfirmoi të enjten se do të aneksojë zyrtarisht pjesë të Ukrainës nën kontrollin e Moskës…

Zbulohet zyrtarisht shkaku i vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II

Mbretëresha Elizabeth II vdiq nga pleqëria, sipas të dhënave zyrtare nga certifikata e saj e vdekjes,…

Gjermania ndan 200 miliardë euro në mes të krizës energjetike, ja si do mbrohen familjet dhe bizneset nga rritja e çmimeve

Gjermania tha të enjten se do të investojë 200 miliardë euro për të mbrojtur familjet dhe…

Rënie rekord e konsumit në Gjermani

Atmosfera e konsumit të përgjithshëm Gjermani është keqësuar. “Shumë ekonomi shtëpiake janë momentalisht të detyruara të…

Shtëpia e Bardhë: Uashingtoni nuk do të njohë aneksimin e paligjshëm të territorit ukrainas

Shtetet e Bashkuara nuk do të njohin rajonet e aneksuara nga Rusia në Ukrainë, duke iu…

Uragani Ian një prej më të fuqishmëve që ka gotitur SHBA-të, 2 milionë banorë mbeten pa energji elektrike në Florida. Zhduket varka me 23 emigrantë

Uragani Ian ka lënë pa energji elektrike më shumë se dy milionë konsumatorë në Florida të…

Zelensky i kërkoi ndihmë për të “bindur Putin” për referendumet, zbulohet lëvizja e radhës e e presidentit turk Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, planifikon të bisedojë të enjten me presidentin rus, Vladimir Putin, për…

Sulmi ndaj tubacionit të gazit Nord Stream, zbulohet rrjedhja e katërt në Detin Baltik

Garda bregdetare e Suedisë ka identifikuar rrjedhjen e katërt të gazit në Detin Baltik, ka thënë…

Kriza e energjisë dhe inflacioni/ Rënie rekord e konsumit në Gjermani

Kriza e energjisë dhe inflacioni kanë çuar në rënie rekord të konsumit në Gjermani. Që nga…