Mafia e mermerit Anesti Topi ‘kafshon’ malin e Gostenckës pa leje, mermeri në vilat e fshehura të ministrave, fitime milona euro në pronën e familjes Jaupi, blen policinë e Skraparit dhe drejtësinë

Që nga viti 2014, në Malin e Gostenckës në Skrapar, konsumohet një krim i përbindshëm mjedisor…

Rifat Zhobe rreh nënën Fahrije për spital sepse flet keq! Dhuna e përsëritur, Prokuroria e Durrësit e toleroi. Mesazhet: Të mos shajë se do ta vras

Zonja në foto është Fahrije Zhobe, 75 vjeçe nga Durrësi. Fahrija është paraqitur ditën e djeshme…

Fshehu apartamentin në Selitë, kallëzohet në SPAK për “Pastrim produktesh” gjyqtarja Blerta Çibuku (Marku)

Teksa gjyqtarja e Gjirokastrës Blerta Çibuku pritet të njihet nesër me vendimin e Komisionit të Pavarur…

Ia mbathi nga drejtësia, Vetingu kallëzon prokurorin Nezir Gjoka për fshehje pasurie, daja i gjyqtares Etleva Deda përfundon për hetim nga Durrësi në Tiranë

Një dosje penale voluminoze, për llogari të të ish-prokurorit të Apelit Tiranë, Nezir Gjoka, është transferuar…

Dosja / Njihuni me ‘Vandamin’ 60-vjeçar Arben Meçaj që ‘palosi’ 10 çuna të rinj me grusht dhe lopatën e picave te Bujtina e Diellit, eksperti i tërmeteve çoi Bashën drejt burgut, i lakuar si spiun me pseudonimin ‘Sqepari’

E njohim si inxhiner, ekspert rrugësh dhe tërmetesh, i përfolur si spiun me pseudonimin ‘Sqepari’ dhe…

Salillari 300 mijë ryshfet për t’i shpëtuar arrestimit, si u tërhoq urdhri i prangosjes për korrupsion, afera me tendera dhe ndërtim në zonën e mbrojtur

300 mijë euro ryshfet ka kushtuar tërheqja e një urdhri për arrestimin e oligarkut Pëllumb Salillari…

Sot korrupsioni u bë me TURP

Nga Elton Qyno Nami sot, polici e madhe tek Ushtaraku, RENEA, Operacionale e Tiranës dhe çdo…

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut Jo pak herë…

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut

Njeri kryetar dhe tjetra kryetare Gjykate- cilët janë dy gjyqtaret hamshor të jugut Jo pak herë…

Moti sot, 30 qershor 2022

Sot vendi do të mbetet në ndikimin e masave ajrore të nxehta afrikane por relativisht të…