A do të dënohet ish-presidenti Donald Trump?

Advertisement

Edhe pse Demokratët tani mbajnë shumicën në Senat, ata kanë nevojë për mbështetjen e të paktën 17 Republikanëve në mënyrë që Trump të dënojnë, sepse kërkohet një votim i dy të tretave.

Por senatori Roger Wicker, një Republikan i Misisipit, i tha CNN të Premten se: “Shanset për të marrë një dënim janë praktikisht zero.”

Trump do të jetë ish-presidenti i parë amerikan që do të gjykohet nga Senati. Asnjë pr esident nuk është dënuar ndonjëherë në procedura të tilla, pavarësisht nëse shpallet fajtor apo jo, raporton BBC.

Advertisement

Të Premten, Z. Trump u afrua nga një reporter nga Washington Examiner në Klubin e tij Ndërkombëtar të Golfit në Trump në West Palm Beach, Florida.

Ditën e djeshme ish-presidenti u pyet nga një gazetar në lidhje me planet e tij të ardhshme. “Ne do të bëjmë diçka, por jo akoma,” duke hedhur spekulime dhe hije dyshimi në lidhje më planet e tij të ardhshme.

AktualishtTrump është duke banuar pesë milje larg klubit e tij të golfit, të cilin ai e quan “Shtëpia e Bardhë e Dimrit”./ Përshtatur nga INFRONT. ORG

Advertisement
209