KOSOVA

Kryeministri shqiptar E. Rama, me “Ballkanin e hapur”i futi thikë pas shpinë Kosovës dhe “vëllait” të vogël, siç e quante Albin Kurtin..!?

Advertisement Po e filloj shkrimin me një thënie«: Kryeministri i Shqipërisë Edvin Kristaq Rama me socialistët e tij, njëjtë si dikur Kristofor Kolombo, ishin nisur me njerëz të njohur e…

VETING

Ia mbathi nga drejtësia, Vetingu kallëzon prokurorin Nezir Gjoka për fshehje pasurie, daja i gjyqtares Etleva Deda përfundon për hetim nga Durrësi në Tiranë

Advertisement Një dosje penale voluminoze, për llogari të të ish-prokurorit të Apelit Tiranë, Nezir Gjoka, është transferuar për hetime të mëtejshme nga prokuroria e Durrësit në Prokurorinë e Tiranës. Çështja…